Slovenski ljubiteljski čebelarji Seznam forumov Slovenski ljubiteljski čebelarji
slovenska čebela, tehnologija čebelarjenja, zdravstveno varstvo, čebelji izdelki, varovanje okolja, organiziranost čebelarjev, vloga čebele v naravnem prostoru, odnos družbe do ohranitve čebele
 
 Pogosta vprašanjaPogosta vprašanja   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Zasebna sporočilaZasebna sporočila   PrijavaPrijava 




Janko PISLAK

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Slovenski ljubiteljski čebelarji Seznam forumov -> Pogled v čebelarsko zgodovino
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Čelar
Administrator foruma


Pridružen/-a: 29.03. 2010, 07:24
Prispevkov: 812

PrispevekObjavljeno: 08 Feb 2015 12:40    Naslov sporočila: Janko PISLAK Odgovori s citatom



Pri nas s čebelami živimo že tretjo generacijo. Čebelar je bil že moj dedek Ivan, mamin oče, začetek Čebelarstva Pislak Bali pa postavljamo v leto 1946, ko je moj oče Janko Pislak, legendarni slovenski čebelar, kot dvanajstleten fantič kupil svoj prvi roj čebel z denarjem, ki ga je dobil za birmo.

Sedaj z možem Robertom čebelariva na približno 2600 gospodarskih panjih, ki so postavljeni na različnih lokacijah od Pohorja preko Dravskega polja, po haloških gričih vse do meje s Hrvaško. Z vsem spoštovanjem in ljubeznijo na tradicionalni način nadaljujeva očetovo delo, hkrati pa preudarno uvajava nova spoznanja iz znanosti in tehnologije čebelarjenja.

Od začetkov, ko smo bili usmerjeni predvsem v proizvodnjo medu, smo v preteklim desetletjih osvojili tehnologijo vzreje kakovostnih matic vrste kranjske sivke (Apis Mellifera Carnica ali Carniolan bee), ki so priznane v celi Evropi, ter pridobivanja matičnega mlečka.

Danes smo največje čebelarstvo v Sloveniji in eno od večjih v EU. Zadovoljimo lahko potrebe po medu, čebeljih maticah, matičnem mlečku, vosku in ostalih čebeljih pridelkov ne samo manjših, ampak tudi večjih kupcev po svetu.

Ker se zavedamo pomena kakovosti izdelka, ki ga ponujamo potrošniku, smo že leta 2007 uvedli stalni nadzor v pridelavi medu, matičnega mlečka ter cvetnega prahu HACCP, lahko pa se pohvalimo tudi z lastnim priročnim laboratorijem, ki nam omogoča nadzor nad glavnimi parametri, ki so pokazatelji kakovosti medu.

V podjetju je stalno zaposlen doktor veterinarske medicine in čebelarski mojster (Imkerschule Graz).

Leta 2013 smo uspešno prestali nadzor kontrole kakovosti našega medu in pridobili pravico do uporabe označbe Slovenski med z geografskim poreklom SMGO.

Adela Pislak Bali
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Slovenski ljubiteljski čebelarji Seznam forumov -> Pogled v čebelarsko zgodovino Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group||Style by yellow